B02. Prezentacja realizacji w formie wizualizacji 3D

Publikacje prezentacji zrealizowanych zadań NATUREINHOUSE spotykają się w znakomitej większości z pozytywnym odbiorem. Jednak część komentujących zwraca – słuszną – uwagę, że grafiki nie są autentycznymi zdjęciami, a jedynie wizualizacjami, rysunkami.

TO PRAWDA.

Wszystkie publikacje opatrzone serią R00 (od Results), jak np. „R01. Złotokłos”, czy „R02. Pruszków” – są grafikami 3D, stworzonymi w Sketchupie i renderowane z wykorzystaniem V-Ray, z wmontowanym zdjęciem autentycznego i wykonanego przez NATUREINHOUSE projektu roślinnego.

Natomiast wizualizacje te odzwierciedlającymi małą architekturę, skalę oraz jakość autentycznych pomieszczeń, ich zgodne z rzeczywistością wyposażenie i umeblowanie oraz w nich wykonane i funkcjonujące projekty NATUREINHOUSE. Zdjęcia dekoracji roślinnych (akwariów i terrariów) są prawdziwe i odpowiadają powiązanym z projektem lokalom. To co widzicie państwo na prezentacjach zobaczylibyście dokładnie to samo na ewentualnym zdjęciu.

Dlaczego taka forma prezentacji, a nie prawdziwe zdjęcia ?

Powód jest zasadniczy – szanuję mir domowy oraz prywatność przestrzeni zarówno mieszkalnych jak i użytkowych moich klientów. Projekty roślinne mają tą osobliwość, że realizowane są jako jeden z ostatnich elementów wykończenia wnętrz, a warte uchwycenia w kadrze aparatu są w pełni dojrzałe i rozwinięte z reguły dopiero po kilku długich miesiącach od uruchomienia. W tym czasie życie rodzinne (lub biurowe) już na ogół nabrało barw lub trwa w najlepsze. Pomieszczenia wypełniają się przedmiotami osobistymi. W tle pojawia się codzienny nieład, czasem bałagan (sic!), a także zwierzęta domowe i sami użytkownicy. Z miejsca stajemy się świadkiem i elementem żywego organizmu ludzkich codziennych odruchów, stylu bycia, emocji i kontrastów – na tyle intymnych, że czułbym się niezręcznie uwieczniając je w obiektywie.

Drugim skorelowanym aspektem jest zabezpieczenie anonimowości klientów. Realizowane projekty, nierzadko są warte znaczne kwoty inwestycyjne i klient, czy to zwerbalizuje czy też nie – zasługuje na ochronę wizerunku, w tym tak newralgicznego i osobistego własnego domu lub biura.

Reasumując – wychodzę z założenia, że najbezpieczniej dla obu stron – Wykonawcy i Klienta – jest zachowanie sterylności i ładu publikowanych realizacji, które reprezentują faktyczne wykonanie i jakość, a jednocześnie zapewniają anonimowość Inwestora.

Prezentacje zrealizowanych projektów będę przedstawiał w formie renderowanych wizualizacji 3D, pod serią R00.

Uprzejmie proszę o wyrozumiałość i zapraszam do obserwowania.

STOKER Marek Marzoch

+48 660 578 797

marek.marzoch@natureinhouse.com