Ścienne, duże terrarium tropikalne to awangarda dekoracji lokali mieszkalnych.

Co prawda terrarystyka roślinna jest obecna w naszych domach od lat, jednak do tej pory powszechnie dostępne były jedynie gotowe zestawy. Wybór był niewielki do jedynie narzuconych wymiarów i ograniczonej technologii. Poniekąd to tylko dodatkowy mebel wstawiony do pokoju tam, gdzie jest ciut wolnego miejsca, raczej mniejszy niż duży. Niekiedy bez ładu i składu, a o harmonii aranżacji panującego wnętrza nie wspominając. Dotychczas to była dziedzina dla wybranych. Raczej jedynie hobbyści angażujący mnóstwo czasu i pracy potrafili utrzymać zielone i kwitnące oazy. Wydaje się, że tylko pasjonata i majsterkowicz mogą sobie pozwolić na piękne i zdrowe, duże terraria tropikalne.

Tak było kiedyś, ale dzisiaj wybór przychodzi do drzwi Klienta.

Natomiast jak w każdej branży i do terrarystyki wkroczyły nowoczesne technologie, personalizowane projektowanie oraz zdolne zarządzanie projektem. Już teraz Inwestor może zlecić realizację zadania wykonania terrarium roślin tropikalnych o praktycznie nieograniczonej wielkości. To zamawiający decyduje jak duże terrarium marzy lub potrzebuje, o dowolnym kształcie i zakresie. Dostępność spektrum wysokiej jakości materiałów otwiera możliwości realizacji zadania o praktycznie nieograniczonych wymiarach. Dzisiaj to przede wszystkim aranżacja wnętrza decyduje o typie i gabarytach terrarium, a nie na odwrót.

Gablota lub zbiornik wiwarium roślinnego mogą być w pełni przezierne lub zabudowane.

Można zrealizować obiekt proporcji klasycznego terrarium lub pionowego słupka. Natomiast coraz więcej zainteresowania budzą te duże, pełnościenne lub panoramicznej skali. Na instalacje technologiczne obecnie składają się użytkowe i przemysłowe rozwiązania. A systemy automatyczne stają się standardem. Dzięki temu, terrarium z pewnością staje się zarówno trwałe, bezpieczne jak i funkcjonalne. Co więcej zamknięty zbiornik i wysterowane oraz regulowane warunki atmosferyczne habitatu uniezależniają lokalizację, czy warunki klimatyczne projektu. Niezależnie czy w miejscu przeznaczenia jest permanentnie zimno, czy suche powietrze – w zamkniętym terrarium tropikalnych warunki będą stałe. Zakładam, że jest to godne uwagi.

Duże tropikalne terrarium roślinne może ozdobić dowolny pokój.

Jednakże rozważając wielkogabarytowe, duże, szklane terrarium, warto aby jego ekspozycja korelowała z osią głównego pomieszczenia. Z pewnością są to salon lub lobby. Zwykle Klienci pytają o centralną realizację. Koniec końców nie ma reguły. W tym przypadku terrarium należy dostosować do potrzeb wnętrza i jego rozwiązań technologicznych. Ostatecznie intensywnie oświetlamy zbiornik w kontraście z żywą zielenią względnie wybarwioną czerwienią niektórych roślin. Oczywiście i tak będzie przyciągało spojrzenie i zainteresowanie wówczas nawet z najdalszego punktu lokalu. Oprócz aspektów wizualnych i dekoracyjnych taka żywa oaza wpływa tylko pozytywnie na nastrój panujący w pomieszczeniu. Fantastycznie jest się wyciszyć i ukoić ciesząc oczy soczystą i zdrową zielenią prawdziwych roślin.

Projekt i wykonanie dużego terrarium tropikalnego na zamówienie.

Podsumowując, zapraszam do kontaktu i dyskusji. Zrealizuję projekt i budowę terrarium na wymiar pod indywidualne zamówienie.

 

Poniżej link do krótkiego wytłumaczenia dlaczego i kiedy zająłem się wykonywaniem terrariów na zamówienie:

https://www.natureinhouse.com/2022/07/26/wykonanie-terrarium-na-zamowienie/

 

Jeśli zainteresuje Państwa tematyka tropikalnego terrarium – wiwarium lub paludarium – wtedy zapraszam do zapoznania się z galerią na Social Media:

https://www.instagram.com/terrariumtropikalne

https://www.facebook.com/terrariumtropikalne

Duże terrarium tropikalne

R03. Projekt „Łucka”

V1960L x L187 x W60 x H175cm

Modernizacja i obsługa ściennego terrarium roślin tropikalnych, w wariancie pełnej automatyki.

Wykonanie dużego, ściennego, roślinnego terrarium tropikalnego paludarium na zamówienie do domu lub loftu. Wykonanie dużego, ściennego, roślinnego terrarium tropikalnego paludarium na zamówienie do domu lub loftu.