Pracownia roślin tropikalnych

W pracowni NATUREINHOUSE uprawiam rośliny tropikalne oraz przygotowuję realizacje projektów - terrariów oraz akwariów roślinnych.
W pracowni NATUREINHOUSE uprawiam rośliny tropikalne oraz przygotowuję realizacje projektów - terrariów oraz akwariów roślinnych.

Pracownia roślin tropikalnych i wykonawstwo terrariów tropikalnych oraz akwariów naturalnych.

Dla każdego samozatrudnionego przedsiębiorcy nie lada zadaniem jest równoczesne pozyskiwanie Klientów, realizacja zadań przynoszących przychód, fiskalizacja i pilnowanie formalności, a do tego jeszcze prowadzenie wszelkich działań marketingowych. Pracownia roślin tropikalnych jest moim autorskim projektem i jestem osobiście zaangażowany w wszystkie działania projektowe i proces dostaw, montaży i modernizacji terrariów roślinnych oraz akwariów słodkowodnych. Obecnie obsługuję wielu Klientów z poprzedniej spółki, którzy samodzielnie przenieśli swoje zlecenia do NATUREINHOUSE.

Czy zainteresują Państwa treści z realizacji zadań NATUREINHOUSE ?

Reasumując, na brak pracy absolutnie nie narzekam, ale spróbuję dodatkowo aktywować treści na stronie NATUREINHOUSE. Mimo, że pierwotnie miałem zamysł postawienia strony www jedynie jako formy wizytówki, to ostatecznie nasycę dział Blog treścią. Do tego celu postanowiłem zmienić formę przekazu na bardziej styl felietonu z wydarzeń zarówno projektowych, realizacji zadań dla Klientów, obsługi serwisowej, a także życia w pracowni roślin tropikalnych na Radarowej.

Na bieżąco prowadzę kilka projektów zarówno – nowych zadań wykonawczych, koncepcyjnych oraz przygotowawczych do zbliżających się realizacji. Powoli finiszuję z budową dużego terrarium dla węża oraz zaczynam zakładanie akwarium roślinnego 400 litrów w Łodzi. W międzyczasie doglądam akwarium roślinne Złotokłos po bardzo dużym jego restarcie. To projekt akwarium w zabudowie meblowej, który bardzo lubię i szanuję. Duży 2-metrowy zbiornik z udaną masywną aranżacją wewnętrzną hardscape. Miałem z nim problemy i kilka miesięcy temu wspólnie z Klientką zdecydowaliśmy o restarcie i modyfikacji układu roślin, aby utrzymanie higieny i obsługa akwarium był łatwiejsze.

Mimo, że akwaria roślinne nie lubią wybijania CO2 z wody to w tym przypadku drugie rozdanie realizuję od początku z napowietrzaniem. Kondycja ryb, a to są oczka w głowie Klientki, poprawiła się znacznie. Ekosystem rozwija się w dobrym kierunku i już niedługo, myślę na jesieni, wrzucę zdjęcie lub film ze postępów.

Zakładanie dużego, szklanego terrarium dla węża.

Pracownia roślin tropikalnych NATUREINHOUSE otrzymała zamówienie na założenie szklanego terrarium dla węża. O tym terrarium na zamówienie napiszę i opublikuję niebawem relację z procesu zakładania. Na ten moment budowa konstrukcji korzennej i ścianki jest zakończona. Ale jeszcze trochę pracy przede mną. Zostały akcenty z roślin sztucznych, zmontowania próbnego oświetlenia, wentylacja mechaniczna, kilka wydruków 3D, podłoże. Na koniec będzie (przynajmniej dla mnie) ciekawostka. Klient chce okresowo nawilżać wnętrze terrarium, aby ułatwić wężowi zrzucenie wylinki. Nawet nie wiedziałem, że może być przydatne. Zatem w gablocie będzie punktowe zraszanie.

Przyznam szczerze, że miałem wątpliwości, czy na tym etapie rozwoju brandu porywać się na terrarium dla węża. Ale już po pierwszych rozmowach telefonicznych poczułem, że z tym Klientem ten projekt się uda. I nie pomyliłem się. Klient aktywnie bierze udział w budowie, a jego podpowiedzi i wskazówki znacznie ułatwiają poruszanie się w nieznanym temacie. Jesteśmy obaj przekonani, że przyszłej gospodyni terrarium – pytonowi królewskiemu – nowy dom się spodoba.

Rozpoczęcie budowy akwarium roślinnego w ścianie.

O nowym zadaniu w Łodzi zacznę publikować treści dopiero po pierwszych dostawach i instalacji technicznej. Ten Klient postawił przede mną nie lada wyzwanie, bo to akwarium w ścianie, do którego dostęp serwisowy będzie jedynie z drugiej strony. Tam jest pomieszczenie techniczne, ale przy akwarium szerokości 50cm, szału z swobodą obsługi nie ma. Zatem powstaje hardscape z myślą o przyszłej obsłudze. W nadchodzącym tygodniu pierwsze dostawy i montaż hydrauliczny. Do tego zadania założenia akwarium roślinnego zaprosiłem kolegę, który pomaga mi w budowie aranżacji wewnętrznej. Szczegóły również niedługo powinienem zacząć opisywać.

Rozwój terrariów ekspozycyjnych w pracowni roślin tropikalnych NATUREINHOUSE.

Na profilach mediów społecznościowych wrzuciłem zdjęcie dwóch z czterech moich ściennych terrariów ekspozycyjnych dostępnych w pracowni roślin tropikalnych. W końcu złapałem odpowiednie parametry gablot i rośliny generują więcej przyrostu niż strat. Wiwarium L85 x W85 x H150cm już wcześniej wyglądało dobrze, ale dopiero teraz ruszył Ficus villosa na ściance terrarium. Wyraźne przyrosty na wielu odcinkach cieszą. Dłużej dojrzewa orchidarium L150 x W75 x H150cm.

Dość długo poszukiwałem właściwych parametrów pod wykonane terrarium tropikalne. Tym bardziej się cieszę, bo widzę, że niektórym egzotycznym roślinom pasują osiągnięte warunki. Natomiast zmagam się cały czas z nagim ślimakiem w obu terrariach. O ile zredukowałem ich ilość, ale nadal znajduję pojedyncze sztuki, a te się bardzo szybko mnożą. Konieczne jest wytężenie wzroku i usuwanie ich osobników przy każdej możliwej okazji.

Pracownia roślin tropikalnych ma do dyspozycji Klientów kilka dużych ekspozycyjnych terrariów roślinnych.